Михайлов Павло Андрійович

Михайлов Павло Андрійович (21.12.1911-20.12.1978)
Кандидат технічних наук, доцент
Після закінчення школи, працював креслярем, конструктором, технологічним керівником інструментального цеху. У 1934 р. П. А. Михайлов пов’язав своє життя з Харківським авіаційним інститутом, де був виконробом, конструктором, виконавцем науково-дослідних робіт, заступником директора ХАІ з реевакуації. Водночас навчався в інституті, який закінчив у 1946 р. Згодом Павло Андрійович призначений викладачем кафедри деталей машин, а протягом 1949–1953 рр. викладав курс деталей машин у вищому військово-авіаційному училищі. У 1953 р. став доцентом Харківського політехнічного інституту, в 1955 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, а в 1957 р. йому присвоєно вчене звання доцента. У 1957 р., згідно з Наказом Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, П. А. Михайлова призначили ректором Запорізького машинобудівного інституту.
На його долю випало важке життя післявоєнної відбудови Запорізького машинобудівного інституту. За час перебування Павла Андрійовича на посаді ректора інститут перетворився на потужний технічний навчально-науковий заклад, здатний вирішувати складні проблеми науково-технічного прогресу. До середини 70 років у інституті вже було шість факультетів, які готували спеціалістів за 16-ма спеціальностями. Контингент студентів зріс майже до 8,5 тисяч.
П.А.Михайлов – відомий учений, висококваліфікований спеціаліст у галузі технічних властивостей конструкційних матеріалів в умовах їх експлуатації. За результатами його численних досліджень установлене нове явище адсорбційна втомлюваність при циклічному розтягуванні – стискуванні. Ним була заснована наукова школа з дослідження фізико-механічних властивостей конструкційних матеріалів, де здійснювалися дослідження деталей авіаційних двигунів і автомобіля «Запорожець». Функціонувало дві лабораторії – динамічних і контактних досліджень. Під його керівництвом захищено три кандидатські дисертації, створено установу для випробувань на опір втомлюваності матеріалів з будь-яким коефіцієнтом асиметрії циклу, побудовано машину для досліджень на контактну втому при підвищеній температурі.
За видатні заслуги в галузі освіти і науки. П.А. Михайлов нагороджений багатьма орденами і медалями орденом: «Знак пошани», «Ветеран праці», почесними грамотами Міністерства освіти УРСР, уряду Німецької Демократичної Республіки, медаллю «За доблесну працю».