Працевлаштування та кар’єра
Випускники спеціальності «Журналістика» можуть працювати в газетах, журналах, видавництвах, на телебаченні, радіо, в інтернет-виданнях, в інформаційних та рекламних агентствах, пресцентрах, комунікаційних відділах на підприємствах:
🔸 журналістами медіа
🔸 ведучими програм
🔸 коментаторами
🔸 оглядачами
🔸 кореспондентами
🔸 редакторами
🔸 контент-менеджерами
🔸 прессекретарями
🔸 піар-менеджерами
🔸 фахівцями з інформації відділів комунікацій на підприємствах
🔸 медіакритиками
🔸 медіааналітиками
🔸 медіаекспертами
Підприємства-партнери:
🔸 філія АТ «НСТУ» «Запорізька регіональна дирекція» (Суспільне телебачення)
🔸 КП «Муніципальна телевізійна мережа» (телеканал «МТМ»)
🔸 ТОВ «ГПП «АКЦЕНТ»
🔸 Центральний міський інформаційно-розважальний портал «ZaБор»
🔸 редакція газети «Клякса»
🔸 ТОВ «Медіахолдінг «Репортер Запоріжжя»
🔸 редакція ТОВ «Газета «МИГ»
🔸 Громадська організація «Радіо На Дотик»
🔸 Громадська організація «Соціальна взаємодія»
🔸 Всеукраїнська громадська організація «Комісія з журналістської етики»
Перспективи кар’єрного зростання: і студенти, і випускники нашої спеціальності регулярно залучаються до неформальних професійних заходів у межах реалізації освітньої програми «Журналістика», а також інформуються про можливості підвищення кваліфікації на платформах Prometheus, Coursera.
Студенти залучаються до відвідування різних тренінгів, воркшопів, розмовних клубів, беруть участь у конкурсах та вікторинах. Вони є активними учасниками міжнародних проєктів:
- у 2019-2020 рр. – «Програма з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу» ( «Фундація прав людини», НУ «Запорізька політехніка», ГО «Соціальна взаємодія»): за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.
- у 2020-2021 рр. – грантова програма «Споживай! Розумій! Впливай!»: Медіаграмотність та соціокультурна комунікація в епоху інфодемії» міжнародного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» (ГО «Соціальна взаємодія», Національний університет «Запорізька політехніка», Запорізький національний університет), що реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств Великої Британії та США в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України й Академією української преси.
- у 2021-2022 рр. – «Програма з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час» («Фундація прав людини», ГО «Соціальна взаємодія», НУ «Запорізька політехніка»): за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.
- у 2023 р. –проєкт «Медіадетокс: cпоживай якісну інформацію» у рамках «Медійної програми в Україні» (за підтримки Інтерньюс Нетворк відповідно до умов грантової угоди SG-SR-UA1854-116 SIN)) з «01» травня 2023 р. до «30» вересня 2023 р.
- у 2023-2024 рр. – проєкт «ЗаПорогами брехні: вивчаймо і протидіймо!» у рамках «Медійної програми в Україні» (за підтримки Інтерньюс Нетворк відп. до умов грант. угоди SG-SF-UA1854-136) з «16» грудня 2023 р. до «15» жовтня 2024 р.
- у 2024 р. – проєкт «Голос молоді за соціальну згуртованість та мир у громадах» (у партнерстві ГО «Фундація прав людини», НУ «Запорізька політехніка», ГО «Соціальна взаємодія»), за підтримки Європейського Молодіжного Фонду Ради Європи.