Партнери кафедри УЗМП
Запорізький обласний краєзнавчий музей
ДОГОВІР
про науково-освітнє співробітництво
м. Запоріжжя «_12__» грудня 2023р.
Національний університет «Запорізька політехніка» в особі проректора з наукової роботи Шаломєєва Вадима Анатолійовича, що діє на підставі довіреності ректора університету від 15.07.2022 р. № 14, (Сторона 1) та Комунальний заклад «Запорізький обласний краєзнавчий музей» Запорізької обласної ради, в особі директора Спіцина Юрія Павловича, що діє на підставі Статуту музею (Сторона 2) уклали цей Договір про науково-освітнє співробітництво.
- ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
Предметом даного договору є співробітництво в сфері науково-дослідної, навчально-методичної, організаційної, культурної та іншої діяльності в рамках здійснення навчального і наукового процесу зокрема, у галузі історії, культури, етнографії, архівознавства та музейної справи.
2. МЕТА ДОГОВОРУ
Договір укладається з метою сприяння розвитку вищої освіти і науки з урахуванням досягнень провідних вітчизняних і світових шкіл, а також для підвищення ефективності і якості виконуваних науково-дослідних робіт, методичної, викладацької та інших видів діяльності Сторін.
3. НАПРЯМКИ СПІВРОБІТНИЦТВА
3.1. Співробітництво між Сторонами здійснюється за такими основними напрямками:
3.1.1. Науково-дослідна сфера:
реалізація спільних науково-дослідних проектів і розробок з актуальних проблем у галузіі історико-краєзнавчих досліджень, зокрема науково-дослідної теми «Південь України в етнонаціональному вимірі ХХ – початку ХХІ ст.: історія, культура, освіта, релігія, мова»;
співпраця у підвищення рівня науково-видавничій діяльності через перереєстрацію науково-теоретичного щорічника «Музейний вісник» та надання йому статусу фахового видання;
організація науково-дослідних експедицій і тимчасових науково-пошукових груп, комісій для реалізації різних науково-дослідних та пошукових проектів;
взаємне рецензування науково-дослідних робіт, дисертацій, методичних розробок, навчальних посібників, підручників, статей, звітів та інших видань:
організація та координація виконання спільних навчально-наукових проектів, грантів, конкурсів та інших форм залучення наукових інвестицій;
спільне проведення наукових, науково-практичних і науково-методичних конференцій, симпозіумів, конференцій, семінарів, інших наукових заходів; спільна участь у міжнародних науково-освітніх програмах; взаємний обмін інформацією про науково-дослідні та освітні проекти в сфері міжнародних відносин, які проводяться в Україні та/або за кордоном.
3.1.2. Навчально-методична сфера:
надання науково-методичної та практичної допомоги музею історії НУ «Запорізька політехніка» у оновленні існуючих стаціонарних музейних експозицій та тимчасових виставок
організація та участь у навчальних програмах двостороннього і багатостороннього співробітництва, обміну студентами, науковими, педагогічними та науково-педагогічними працівниками;
стажування педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників;
розробка та впровадження нових навчальних технологій, навчальних курсів, програм, тощо;
обмін навчально-методичними матеріалами, бібліографічною й довідковою літературою;
обмін інформаційно-консультативними послугами.
3.1.3. Взаємодія в соціально-культурній сфері:
організація проектів в сфері студентського туризму;
організація культурно-освітніх, військово-патріотичних та інших масових заходів;
організація відвідування краєзнавчого музею студентами для проведення практичних занять під час вивчення предметів «Історія української культури», «Українська культура в європейському контексті» та інших предметів гуманітарного напрямку.
організація спільних виставок, експозицій.
3.2. Сторони у порядку, передбаченому п. 6.3. договору, можуть здійснювати і іншу діяльність не передбачену цим договором, однак спрямовану на досягнення його мети.
4. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
СПІВРОБІТНИЦТВА
4.1. Сторони з метою якісного формування змісту освіти, ефективного використання навчально-лабораторної бази Сторін та кадрового потенціалу в процесі спільної діяльності забезпечують:
4.1.1. Підтримання зв’язків з підприємствами, організаціями та установами з метою якісного забезпечення навчального процесу, створення баз практики.
5. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН
5.1. Сторони мають право:
виступати ініціаторами організації і здійснення наукових, освітніх та соціально-культурних проектів;
на інформацію про діяльність кожної зі Сторін, безпосередньо пов’язану із предметом даного договору.
5.2. Сторони беруть на себе зобов’язання:
інформувати одна одну стосовно організації та проведення спільних заходів: наукових, науково-методичних і науково-практичних конференцій;
педагогічних, методичних і методологічних семінарів та інших форм, передбачених предметом даного договору;
надавати консультації одна одній з питань організації та проведення спільних заходів;
брати участь у відборі кандидатів для участі в спільних проектах, інформувати їх про умови участі в даних заходах;
виконувати умови даного договору.
6. УМОВИ ЗДІЙСНЕННЯ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
6.1. Дослідження в рамках даного договору здійснюються з використанням обладнання і засобів техніки, наявних у Сторін. Кожна зі Сторін несе власні витрати при підготовці і проведенні спільних робіт, якщо інше не погоджено ними у встановленому порядку у формі додатку до договору.
6.2. Результати наукової діяльності, отримані в рамках даного договору, є спільною інтелектуальною власністю. Сторони мають рівні права по використанню результатів спільних досліджень. Результати спільних досліджень у рамках даного договору оформляються як публікації авторських колективів.
6.3. Сторони інформують одна одну про свою діяльність, пов’язану з виконанням науково-дослідних, методичних та інших робіт за даним договором.
6.4. Кожна зі Сторін зберігає за собою право самостійного пошуку джерел додаткового фінансування для більш широких досліджень, у тому числі з тематики спільних робіт. За спеціальною згодою можливий спільний пошук додаткової підтримки лабораторій, кафедр і тимчасових творчих колективів у формі спільних цільових і конкурсних проектів (грантів), договорів субпідряду, інновацій і т.п.
6.5. Жодна зі Сторін не несе відповідальності перед іншою Стороною за наукову, навчальну та господарсько-економічну діяльність, здійснювану поза
. рамками даного договору.
7 УМОВИ ДІЇ ДОГОВОРУ
7.1. Даний договір складений українською мовою у двох примірниках, по одному для кожної зі Сторін, що мають однакову юридичну силу.
7.2. Договір укладено без будь-яких фінансових зобов’язань сторін.
7.3. Договір набуває чинності з моменту його підписання обома Сторонами. Даний договір набуває чинності з моменту7 його підписання та діє до 15 листопада 2024 року.
Якщо буде потреба припинення дії даного договору з ініціативи однієї зі Сторін, інша Сторона повинна бути проінформована про наміри його розірвання за 15 днів.
7.4. У разі якщо жодна зі сторін за 20 днів до закінчення терміну дії даного договору не повідомили одна одну про намір розірвати даний договір, то він вважається пролонгований на той самий термін та на тих же умовах на яких його було укладено.
7.5. За взаємною згодою Сторін у даний договір можуть бути внесені зміни і доповнення в письмовій формі.
7.6. Реорганізація Сторони 1 чи Сторони 2, або перехід права власності на майно до третіх осіб не визнається підставою для припинення чинності цього договору або внесення змін до нього. Він зберігає свою чинність для нового власника (правонаступника) чи балансоутримувача.
8. ОСОБЛИВІ УМОВИ
8.1. Для реалізації даного договору та визначення конкретних заходів співробітництва з основних напрямків діяльності Сторонами можуть створюватися робочі групи під керівництвом осіб, уповноважених до цієї діяльності від імені Сторін.
9. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ ТА ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ СТОРІН
9.1. Термін дії Договору:
Початок: 12 грудня 2023р.
Закінчення: 31 грудня 2027р.
9.2. Адреси сторін:
Сторона 1: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64
ЄДРПУ — 02070849
ІПН 020708408261 № свід. 11555123
Сторона 2 69063, м. Запоріжжя, вул. Троїцька, 29
Проректор з НР Директор
____________Вадим ШАЛОМЄЄВ _________ Юрій СПІЦИН
М.П. М.П.
Узгоджено:
Зав. кафедри українознавства
та ЗМП Георгій ШАПОВАЛОВ