Основи опору матеріалів в будівельній галузі

(для студентів спеціальності 192 – Будівництво та цивільна інженерія)

Мета: оволодіння студентами інженерними методами розрахунків елементів конструкцій на міцність, жорсткість та стійкість при різних видах простого деформування. Ці знання використовуються при вивченні загальноосвітніх та спеціальних інженерних дисциплін («Спецкурс з опору матеріалів», «Будівельне матеріалознавство», «Будівельна механіка», «Основи механіки ґрунтів», «Сталеві конструкції» та інші.)

Завдання: навчити студентів володіти простими класичними способами розрахунку типових елементів конструкцій, що працюють в умовах складного опору (обирати матеріал об’єкту, призначати розміри елементів, види та способи з’єднання конструкцій між собою).

Інтегральна компетентність:

  • Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі будівництва та цивільної інженерії.

Загальні компетентності:

  • ЗК01. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
  • ЗК02. Знання та розуміння предметної області та професійної діяльності.
  • ЗК06. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.

Фахові компетентності:

  • СК01. Здатність використовувати концептуальні наукові та практичні знання з математики, хімії та фізики для розв’язання складних практичних проблем в галузі будівництва та цивільної інженерії.
  • СК03. Здатність проектувати будівельні конструкції, будівлі, споруди та інженерні мережі промислового та цивільного призначення, з урахуванням інженерно-технічних та ресурсозберігаючих заходів, правових, соціальних, екологічних, техніко-економічних показників, наукових та етичних аспектів, і сучасних вимог нормативної документації у сфері архітектури та будівництва, охорони довкілля та безпеки праці.
  • СК10. Здатність до проектування будівель та споруд промислового та цивільного призначення з використанням збірних і монолітних залізобетонних, металевих, кам’яних та дерев’яних конструкцій, в тому числі застосовуючи сучасні програмні комплекси.
  • СК11. Знання та розуміння будівельної механіки та її застосування при розрахунку й проектуванні будівельних конструкцій із використанням систем автоматизованого проектування.

Очікувані програмні результати навчання:

  • РН01. Застосовувати основні теорії, методи та принципи математичних, природничих, соціально-гуманітарних та економічних наук, сучасні моделі, методи та програмні засоби підтримки прийняття рішень для розв’язання складних задач будівництва та цивільної інженерії.
  • РН08. Раціонально застосовувати сучасні будівельні матеріали, вироби та конструкції на основі знань про їх технічні характеристики та технологію виготовлення.
  • РН14. Застосовувати основні принципи, теорії та методи будівельної механіки для розрахунку елементів будівель та споруд при дії навантажень та впливів різного характеру з урахуванням їх взаємодії, з використанням систем автоматизованого проектування.
  • РН15. Демонструвати вміння розраховувати та конструювати залізобетоні (монолітні та збірні), кам’яні, металеві та дерев’яні конструкції та вузли їх з’єднання із використанням вимог нормативних документів, забезпечуючи надійні та економічно обґрунтовані проектні рішення.

 

Співробітники кафедри, які викладають освітній компонент
Посада ПІБ викладача Науковий ступінь, вчене звання Навчально-методична документація
доцент Андрій Андрійович СКРЕБЦОВ канд. техн. наук
ст. викладач Ольга Станіславівна ОМЕЛЬЧЕНКО