Наукова школа кафедри «Транспортні технології»
Бабушкін Геннадій Федорович (04.05.1938 – 17.03.2024)
Засновник

Доктор технічних наук, професор кафедри «Транспортні технології», заслужений працівник освіти України, заслужений діяч Транспортної академії України, академік Транспортної академії України.
Бабушкін Геннадій Федорович – один з провідних фахівеців у галузі логістичних систем управління процесами перевезень на промислових підприємствах, один з фундаторів кафедри «Транспортні технології» (до 2000 року – кафедри «Промисловий транспорт») у Запорізькому машинобудівному інституті та її завідувач у 1974–1979, 1990–1994, 2004–2016 роках. Працював у Національному університеті «Запорізька політехніка» з 1970 по 2024 рік. Нагороджений нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «За наукові досягнення» (2011 р.), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2004 р.), орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» (2009 р.).
Турпак Сергій Миколайович (19.05.1974)
Керівник

Доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Транспортні технології», академік Академії наук вищої школи України (відділення проблем транспорту)
Турпак Сергій Миколайович – співавтор і розробник нормативних документів з організації перевезень та впровадження АСУ залізничним транспортом на ПАТ «Запоріжсталь» (1996-2006 р.); член науково-методичної комісії з транспорту та послуг сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України (МОНУ) з 2017 р.; співавтор стандартів вищої освіти, програми та питань єдиного державного кваліфікаційного іспиту спеціальності 275 Транспортні технології (за видами); член експертної ради МОНУ з проблем транспортного комплексу; експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (з 2019 р.); експерт з експертизи проєктів і науково-технічних (експериментальних) розробок, що подаються для участі у конкурсах МОНУ, та звітів про їх виконання. Нагороджений листом подяки від Міністерства освіти і науки України (2021 р.), грамотою від Міністерства освіти і науки України (2022 р.), Почесною грамотою від Міністерства освіти і науки України (2023 р.).
Послідовники
Послідовники першого покоління – доктори технічних наук, професори Кузькін О.Ф. і Турпак С.М; другого покоління – кандидати технічних наук, доценти Васильєва Л.А. та Острогляд О.О., які захистили дисертації під керівництвом проф. Турпака С.М.
Історія створення
Наукова школа почала формуватися у 2003 році, коли на кафедрі «Транспортні технології» вперше відбулись захисти кандидатської (Кузькін О.Ф.) та докторської (Бабушкін Г.Ф.) дисертацій. У 2006 році кандидатську дисертацію під керівництво доцента Юдіна В.П. захистив Турпак С.М. Після цього проф. Бабушкін Г.Ф. стає консультантом докторських дисертацій Кузькіна О.Ф. і Турпака С.М. Черговий етап шляху до створення наукової школи починається у 2015-му році з захисту кандидатської дисертації НПП кафедри Трушевським В.Е., який активно розвиває напрямок організації дорожнього руху, спираючись на досвід керівника з Національного транспортного університету. У 2016-му році докторську дисертацію захищає Турпак С.М. та під його керівництвом у 2019 році успішно захищає кандидатську дисертацію Острогляд О.О., створюючи друге покоління вчених кафедри «Транспортні технології». Активна участь колективу кафедри в госпдоговірних науково-дослідних роботах під керівництвом Кузькіна О.Ф. втілилась у захист його докторської дисертації у 2020 році. В цьому ж році завідувач кафедри «Транспортні технології» Турпак С.М. здійснює першу спробу відкриття наукової школи, проте через різне трактування умов «Положення про наукові школи», її відкриття здійснюється у наступному, 2021 році, після захисту під керівництвом Турпака С.М. кандидатської дисертації Васильєвою Л.О. Уточнені формальні вимоги того часу були повністю виконані, створення наукової школи «Транспортні системи та технології» було затверджено рішенням Вченої Ради НУ «Запорізька політехніка» (протокол № 3 від 20.12.2021р.).
Місія
Сприяння розвитку транспортної галузі України шляхом проведення фундаментальних та прикладних досліджень, підготовка висококваліфікованих наукових кадрів і впровадження інноваційних рішень.
Основні цілі та завдання
- Проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень у галузі транспортних систем та технологій
- Розробка інноваційних технологій і рішень для підвищення ефективності, безпеки та екологічності транспортних систем
- Підготовка висококваліфікованих наукових кадрів для транспортної галузі
- Співпраця з науковими установами, підприємствами та організаціями в Україні та за кордоном
- Популяризація наукових знань у галузі транспортних систем та технологій
Основні результати діяльності ????????????
