Національний контактний пункт за напрямом «Дослідницькі інфраструктури»

Програма

Отримати консультацію щодо реалізації вашого проєкту в межах програми «Горизонт Європа» можна звернувшись до НКП за напрямом «Дослідницькі інфраструктури» при НУ «Запорізька політехніка».

Рекомендації та експертна підтримка у форматі, в якому буде зручно вам (онлайн/офлайн)!

Наші консультації повністю безплатні.

Ви можете звернутись до НКП за адресою:
м. Запоріжжя, вулиця Жуковського, 64, адміністративний корпус, каб. 13.

Або заповніть форму для зворотного зв’язку і ми вам перетелефонуємо:

Зворотний зв’язок

Контакти

Дмитро Павленко —
Керівник НКП «Дослідницькі інфраструктури»

Лариса Тумарченко —
Провідний фахівець НКП «Дослідницькі інфраструктури»

НКП «Дослідницькі інфраструктури»

Національний контактний пункт за напрямом «Дослідницькі інфраструктури» рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» засновано в Національному університеті «Запорізька політехніка» відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 13 червня 2024 року №838 «Про затвердження переліку національних контактних пунктів»:

Основною метою НКП «Дослідницькі інфраструктури» є поширення інформації, надання фахових консультацій та рекомендацій із питань реалізації рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» на національному рівні за напрямком «Дослідницькі інфраструктури».

Основні завдання НКП:

  • Супровід щодо вибору відповідного конкурсу та тематики Програми «Горизонт Європа».
  • Консультування щодо адміністративних процедур та питань, які стосуються договірних відносин.
  • Навчання та підтримка в процесі підготовки проєктних пропозицій.
  • Поширення документації (форм, керівництв, навчальних посібників).
  • Допомога в пошуку партнерів.

Дослідницькі інфраструктури відіграють ключову роль у програмі «Горизонт Європа», забезпечуючи науковців і дослідників необхідними ресурсами для проведення високоякісних досліджень та інновацій.

Фізичні та віртуальні ресурси, обладнання, інформаційні системи та експертні знання, які стають доступними для всіх охочих.

Робоча програма 2023 – 2024. Дослідницькі інфраструктури за посиланням тут.

Заплановані заходи на 2024 рік

НазваДата та часЗагальна інформація
Інтеграція України в європейські дослідницькі ініціативи: Національний контактний пункт та дослідницька інфраструктура університету як відкриття нових можливостей у рамках програми “Горизонт Європа”
10.10.2024

Інформаційний захід.





Можливості програми Горизонт Європа для розвитку дослідницьких інфраструктур





14.11.2024

Навчальний захід. 

Семінар спрямовано на ознайомлення учасників з можливостями програми «Горизонт Європа» в напрямі дослідницьких інфраструктур.

Буде розглянуто ключові аспекти програми:
– вимоги до подання заявок
– критерії відбору
 – успішні приклади реалізації проєктів



Підготовка конкурентоспроможної заявки на фінансування в межах програми «Горизонт Європа»



12.12.2024

Навчальний захід. Тренінг

Представлення покрокової інструкції щодо підготовки конкурентоспроможної заявки на фінансування в межах програми «Горизонт Європа».
Інформаційні матеріали, підготовлені НКП

Зворотний зв’язок

Залиште свої контакти і ми Вам зателефонуємо.

Зворотний зв’язок

Як взяти участь?

НКП НУ “Запорізька політехніка” забезпечить супровід на кожному етапі та надасть консультації за кожним пунктом.

Для отримання консультації заповніть форму


Алгоритм участі у Програмі «Горизонт Європа»

1. Пошук конкурсу

Європейська Комісія та її фінансові органи публікують конкурси на порталі «Фінансування та тендери».

1. Пошук з головної сторінки за ключовими словами, які найкраще характеризують сферу ваших інтересів. Можна уточнити результати за допомогою подальших фільтрів.


2. Пошук з програм ЄС, вказаних на головній сторінці. За допомогою швидких посилань можна перейти до конкурсів проєктних заявок конкретної програми.


3. Конкурси поділені на теми, що реалізуються за допомогою різних типів заходів. Виберіть тему, щоб дізнатися більше про знайдену можливість: документи, пов’язані з темою, настанови та інші інструкції, доступні на сторінці теми.

4. Пошук за конкурсами проєктних заявок та тендерами європейських інституцій.


2. Пошук партнерів

Більшість конкурсів на отримання грантів ЄС орієнтовані на консорціуми з кількома бенефіціарами, що складаються з учасників з різних країн — з метою підвищення доданої вартості ЄС, сприяння співпраці між організаціями з різних країн, підвищення якості заявок і забезпечення чесної конкуренції та рівних можливостей на всій території ЄС.

Інструменти та ресурси для пошуку партерів:

1. Найпростіший спосіб пошуку партнерів — це розділ «Пошук партнерів» на порталі «Фінансування та тендери». Там можна знайти організації, що шукають партнерів, за тематикою.

Подібні функції також мають платформи, такі як EU Calls, Ideal-Ist, EEN.

2. Портал CORDIS є корисним ресурсом для пошуку партнерів. Він дозволяє переглянути успішні проєкти, їх результати та партнерів.

3. Брокерські заходи (Brokerage events) дають можливість не тільки познайомитись, а й презентувати свої ідеї на широкий загал партнерів, зацікавлених в одному конкретному напрямі.

4. Проєкти COST об’єднують дослідників різних країн з метою створення партнерств для подання більших проєктів за Програмою «Горизонт Європа». Є можливість приєднатися до діючих проєктів.

5. Мережа європейських підприємств – Enterprise Europe Network (EEN) орієнтований на малі та середні підприємства. На сайті розміщуються інноваційно-технологічні профілі міжнародних компаній та науково-дослідних організацій для пошуку партнерів для бізнесу, інновацій та технологічної співпраці.

6. Класичні методиконференції, наукові публікації та обмін даними — також залишаються ефективними.

Цей перелік не є вичерпним, існує ще багато інших можливостей пошуку партнерів, але все залежить від Вашого вміння презентувати свої ідеї. Слідкуйте за нашими анонсами заходів, на яких ми разом прокачуємо soft skills!


3. Створення акаунту/облікового запису на Порталі «Фінансування та тендери»

Європейська Комісія веде онлайн-реєстр бенефіціарів і партнерських установ, які беруть участь у програмах ЄС з досліджень, інновацій, освіти, культури та аудіовізуальної сфери.

Учасникам програми «Горизонт Європа» потрібно зареєструватися за посиланням нижче та отримати унікальний 9-значний код учасника (PIC), який надається юридичній особі раз і діє для всіх її підрозділів протягом існування програми.

Реєстрація відбувається на порталі «Фінансування та тендери» в розділі Funding → Participant register. Спочатку перевіряється наявність коду PIC, а якщо установи немає в базі, запускається процес реєстрації через кнопку «Зареєструвати установу».


4. Подання проєктної пропозиції

Проєктна пропозиція повинна містити:

  • детальну інформацію про всіх партнерів консорціуму
  • опис цілей
  • очікувані коротко- та довгострокові результати
  • пропоновані практичні рішення у відповідній галузі.

Важливо виділити достатньо часу для підготовки якісної та цілісної пропозиції.

Проєктні пропозиції оформлюються відповідно до вимог Європейської комісії. Усі правила та розділи, які повинна містити проєктна пропозиція, зазначені в розділі за посиланням.

Різні типи проєктів мають свої власні форми.

Пропозиції мають бути подані до кінцевого терміну відповідного конкурсу. Кожен конкурс має своє посилання на подання проєктної пропозиції.


5. Експертна оцінка

Після завершення терміну подачі, кожну заявку оцінює комісія незалежних експертів у відповідних галузях конкурсу. Вони оцінюють заявки на основі визначених критеріїв, які можна знайти за посиланням.


6. Підписання Грантової Угоди та Угоди консорціуму

Якщо проєктна пропозиція успішна і отримала фінансування, підписується Грантова угода між ЄК та організацією-координатором. Члени консорціуму підписують Accession Form, що вимагає наявності діючої LEAR-особи, яка або самостійно підписує всі документи електронним підписом, або може цю роль делегувати іншій особі.

Одночасно готується Угода консорціуму, де визначаються права та обов’язки членів. Після підписання Грантової угоди координатор на свій рахунок авансовий платіж, який він перерозподіляє між партнерами.

Коротко про «Горизонт Європа»

«Горизонт Європа» (Horizon Europe) — це найбільша рамкова програма Європейського Союзу, що підтримує дослідження та інновації на період з 2021 до 2027 року. Метою програми є стимулювання наукових досліджень, технологічних інновацій та вирішення ключових глобальних викликів, таких як зміна клімату, цифрова трансформація, енергетична безпека та охорона здоров’я. Загальний бюджет програми складає близько 95,5 мільярда євро.

Програма спрямована на досягнення трьох стратегічних цілей:

  • зміцнення науки і технологій в ЄС шляхом збільшення інвестицій у висококваліфіковані кадри та передові дослідження;
  • сприяння інноваційній конкурентоспроможності промисловості, зокрема, шляхом підтримки заходів та дій з високим технологічним та інноваційним впливом на ринок;
  • вирішення глобальних та суспільних викликів, надання ефективних відповідей та вироблення стратегічних рішень, які позитивно впливають на життя європейських громадян.

Структура програми «Горизонт Європа»

В основі структури програми три ключові елементи:

  • Базовий елемент 1 — Передова наука (Excellent Science)
  • Базовий елемент 2 — Глобальні виклики та європейська промислова конкурентоспроможність (Global Challenges and  European Industrial  Competitiveness)
  • Базовий елемент 3 — Інноваційна Європа (Innovative Europe)
Базовий елемент 1
Передова наука (Excellent Science)  
Базовий елемент 2
Глобальні виклики та європейська промислова конкурентоспроможність (Global Challenges and  European Industrial  Competitiveness)  
Базовий елемент 3
Інноваційна Європа
(Innovative Europe)  
Європейська дослідницька рада
(European Research Council)
Кластери:
Здоров’я
Культура, творчість та інклюзивне суспільство
Громадська безпека для суспільства
Цифрові технології, промисловість та космос
Клімат, енергія та мобільність
Їжа, біоекономіка, природні ресурси, сільське господарство та довкілля
Європейська інноваційна рада
(European Innovation Council)
Програма фонду Марії Склодовської- Кюрі
(Marie Sklodowska-Curie Actions)
Європейські інноваційні екосистеми
(European innovation ecosystems)
Дослідницькі інфраструктури
(Research infrastructures)
Центр спільних наукових досліджень ЄК
(Joint Research Centre)
Європейський інститут інновацій та технологій
(European Institute of Innovation and Technology)
Розширення співпричетності та зміцнення Європейського дослідницького простору
Розширення участі та поширення передового досвідуРеформування та вдосконалення Європейської R&I системи
Із більш детальною інформацією про Програму «Горизонт Європа» у форматі презентації (англійською мовою) можна ознайомитися за посиланням.

Мережа НКП

Національна мережа національних контактних пунктів (НКП) є системою підтримки для дослідників, інноваційних підприємств та організацій, які прагнуть брати участь у Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Вона створена для того, щоб забезпечити доступ до інформації, консультацій та допомоги щодо участі в програмі, а також підтримати інтеграцію наукової спільноти України до європейського наукового простору.

Мережа національних контактних пунктів — це  22 НКП:

  • 14 закладів вищої освіти
  • 4 наукові установи Національної академії наук
  • 2 державні установи, підпорядкованих МОЗ та Міндовкілля

Зворотний зв’язок

Залиште свої контакти і ми Вам зателефонуємо.

Зворотний зв’язок

Корисні посилання

Дізнатися більше про Програму «Горизонт Європа»

Реєстрація учасника на порталі «Фінансування та тендери»

Довідкова служба

Офіс Горизонт Європа в Україні