Магістерське стажування Артема Котенко у Технічному університеті Ільменау

Я розпочав свою магістерську програму у 2019-2020 академічному році на кафедрі комп’ютерних систем та мереж, за спеціальністю «Спеціалізовані комп’ютерні системи».  Для того, щоб взяти участь у програмі Erasmus+ Internship у першому семестрі,  я подав заявку на програму безпосередньо перед магістратурою, влітку. Після особистої співбесіди мені було надано стипендію на зимовий семестр 2019-2020 рр. Для стажування в Технічному Університеті Ільменау, Німеччина. І тепер я хочу поділитися своїм досвідом стажування, щоб надихнути інших.

Підготовка до стажування:

Коли я збирався отримати ступінь бакалавра в березні 2019 року, керівник моєї дипломної роботи, доцент кафедри електронних обчислювальних машин, пані Ірина Яківна Зеленьова, повідомила мене іще до початку магістерської програми, що я можу мати шанс пройти стажування на семестр зі стипендією в Німеччині. Я був дуже здивований і, побачивши мій інтерес, вона направила мене до координатора Erasmus+ нашого університету, щоб отримати більш детальну інформацію. Координатор Erasmus+, пані Галина Володимирівна Табунщик, надала мені всі важливі деталі і провела інтерв’ю у квітні 2019 року. Тим часом, я вступив до магістратури і сильно бажав мати досвід стажування за кордоном задля розвитку своєї подальшої кар’єри.

Через тиждень після співбесіди, яка в себе включала тестування моїх професійних навиків та володіння англійською мовою, пані Галина Володимирівна Табунщик попросила мене підготувати мій закордонний паспорт та резюме для того, щоб подати заявку на стажування в Технічному Університеті Ільменау. Після цього, на початку липня 2019 року, було розпочато процедуру подання заявки. Єдине, що мені довелося робити – чекати відповіді з підтвердженням, щоб спланувати подорож. У середині серпня 2019 року мені надійшло повідомлення від ТУ Ільменау про те, що мені надано стипендію на зимовий семестр 2019-2020, стажування Erasmus+.

Я одразу почав збирати всі необхідні документи для оформлення візи. На щастя, я отримав візу відразу після того, як  подав заявку в середині вересня 2019 року. Отже, я почав планувати свою поїздку до Німеччини.

 Проживання:

 Пошук житла в іншій країні, особливо якщо ви ніколи там не були, на перший погляд може здатися важкою справою. Насправді, це досить легко, коли ви дотримуєтеся правильних кроків. Перший і найважливіший крок – пошук та подання заявки на проживання, перш ніж потрапити в цю країну. Я подав заявку на отримання житла у гуртожитку в системі заявок Studentenwerk (державна некомерційна організація з питань студентів у Німеччині) ще до того, як розпочав візову процедуру. Я отримав кімнату у будинку, який я вказав у своїй заяві.

У своєму гуртожитку я проживав у квартирі з двома іншими студентами з Німеччини та Ірану. Сусіди були доброзичливі та допомогли мені швидко освоїтися.

Кожен з нас мав окрему добре обставлену кімнату та загальну кухню. Умови були непогані, і система опалення працювала добре в холодні зимові місяці. Єдине, чого не вистачало – це пральні у будинку.

Мій гуртожиток (Haus Q) у ночі та вид з вікна моєї кімнати

Стажування у Технічному Університеті Ільменау:

 У ТУ Ільменау існує традиція називати свої споруди ім’ям важливих вчених. Будівля, де я проходив стажування, називається Zusebau.

Головний вхід до Zusebau

Це нова будівля факультету обчислювальної техніки та автоматики імені піонера сучасних обчислювальних технологій Конрада Цузе (1910 – 1995). Після того, як я приїхав до Ільменау, мій керівник, пан Йоханнес Нау, показав мені будівлю та офіс, в якому я мав працювати.

Мій офіс, кімната 1065

Під час стажування моїм завданням були два проекти для the Grid of Online Laboratory Devices Ilmenau (GOLDI). Співробітники ТУ Ільменау, були професійними, приємними та розуміючими. Ми часто зустрічалися з моїм керівником, щоб обговорити мій прогрес у проектах.

Усі члени університету розмовляють належним чином англійською мовою, тож я не відчував мовного бар’єру.

Я (зліва), разом з моєю колегою пані Варварою Хохловою та моїм керівником, паном Йоханнесом Нау у Zusebau

Окрім стажування, я приєднався до безкоштовних занять німецької мови раз на тиждень і це був дуже корисний досвід ознайомлення з базовою німецькою мовою. Викладачі були доброзичливі та намагалися різними методами допомогти іноземним студентам зрозуміти німецьку мову.

Новорічна вечірка у класі німецької мови

Життя у Ільменау:

Ільменау –  невелике, зелене і красиве містечко в самому серці держави Тюрингія. Хоча населення Ільменау не більше 30 000, в місті є велика кількість студентів-іноземців завдяки гарній репутації університету. Більшість студентів мають велосипеди, тому що дістатися до університету з центру міста не потрібно більше 5 хвилин.

Пішохідна та велосипедна дорога у Кампусі

Місто чисте та організоване, з прекрасним центром, кафе, ринками, банками та невеликими готелями та поштовим відділенням. У центрі міста є велика скляна будівля під назвою Eishalle для катання на ковзанах.

Місцеві жителі, особливо літні люди, не дуже добре розмовляють англійською, але оскільки в Ільменау все так просто, я ніколи не стикався з проблемою порозуміння.

Ільменау, центр міста

Я отримав можливість відвідати такі міста, як Ерфурт, Веймар та Арнштадт у штаті Тюрингія.

Місцевий потяг у Тюрингії їздить щогодини серед міст. Дорога з Ільменау до столиці штату, Ерфурт, займає лише одну годину. Найкраще те, що проїзд на потягу безкоштовний для студентів із семестровою карткою (Toska).

Ерфуртський собор

Висновки:

Від початку стажування і до його завершення для мене це був найкращий та неповторний життєвий досвід в прекрасному містечку Ільменау. Будучи частиною університету протягом семестру я навчився підходити до життя з іншої точки зору.

Хочу щиро подякувати програмі Erasmus+ та наступним людям за цю можливість та підтримку:

Гульнар Хусейнові

Моїм батькам

Олексію Шевченко

Ірині Яківні Зеленьовій

Галині Володимирівні Табунщик

Карстену Хенке