Кафедра програмних засобів

Рік початку діяльності: 2002

Про нас

Підготовка ІТ-фахівців у Запорізькому регіоні розпочалася у 1991 р., коли у Запорізькому машинобудівному інституті (нині – Національний університет «Запорізька політехніка») було відкрито спеціальність «Програмне забезпечення обчислювальної техніки та автоматизованих систем». У 1996 р. відбувся перший випуск спеціалістів із кваліфікацією “інженер-програміст”. У 2002 році було створено нову кафедру – програмних засобів (ПЗ). З початку створення та до 2012 р. кафедру очолював к.т.н., доцент А. Притула. У 2004 р. на кафедрі відкрито нову спеціальність “Інформаційні технології проектування” (ІТП). З 2011 до 2016 року кафедру очолював к.т.н., професор В. Дубровін. У 2012 році на кафедрі відкрилися спеціальності “Інженерія програмного забезпечення” (ІПЗ) та “Системи штучного інтелекту” (СШІ). У 2015 році згідно з новим переліком спеціальностей здійснено перехід до підготовки студентів за спеціальностями 121 “Інженерія програмного забезпечення” та 122 “Комп’ютерні науки та інформаційні технології”. З 2016 року кафедру очолює випускник кафедри, д.т.н., професор С.Субботін. У 2016 р. навесні на кафедрі ліцензовано аспірантуру для підготовки докторів філософії (Ph.D) за спеціальністю 122 “Комп’ютерні науки”. У 2018–19 роках кафедра успішно пройшла акредитацію бакалаврських та магістерських програм з обох за спеціальностями 121 «Інженерія програмного забезпечення» та 122 «Комп’ютерні науки».

Сьогодні серед викладачів кафедри працюють у штаті та за сумісництвом три доктори наук (С. Субботін, А. Олійник, М. Поляков) та 21 кандидат наук (О. Гладкова, Т. Голуб, Є. Гофман, В. Дубровін, Т. Зайко, І. Зеленьова, А. Казурова, Т. Каплієнко, М. Касьян, Т. Колпакова, С. Корнієнко, М. Коцур, В. Льовкін, А. Пархоменко, С. Сердюк, С. Скрупський, О. Степаненко, Г. Табунщик, Е. Терещенко, Т. Федорончак, О. Шитикова). Вчене звання професора мають четверо співробітників (С. Субботін, А. Олійник, В. Дубровін, Г. Табунщик), доцента – 16 працівників (Т. Зайко, І. Зеленьова, А. Казурова, Т. Каплієнко, М. Касьян, Т. .Колпакова, С. Корнієнко, М. Коцур, В. Льовкін, А. Пархоменко, М. Поляков, С. Сердюк, С. Скрупський, О. Степаненко, Е. Терещенко, Т. Федорончак). На кафедрі працюють три старші викладачі (Л. Дейнега, О. Качан, Є. Федорченко), сім асистентів (Я. Залюбовський, А. Тименко, Д. Каврін, Ж. Камінська, О. Короткий, С. Леощенко, А. Туленков ), три завідувачі лабораторій (М. Андреєв, М. Калініна, Т. Кашина), три старші лаборанти (А. Бєлова, В. Костюк, Є. Винник), два лаборанти (С. Льовкіна, Е. Полянський), один інженер (Р. Шлома). До навчального процесу на кафедрі також залучаються аспіранти.

У попередні роки на спеціальностях кафедри також працювали доценти та кандидати наук В. Крищук, А. Притула, М. Василега, В. Височін, В. Лебідь, В. Онищенко, О. Петрищев, Г. Полянський, В. Рисіков, Е. Ткачов, В. Пінчук, Г. Неласа, Г. Шило, Н. Миронова, О. Олійник, С. Зайцев, В. Томашевський, К. Касьян, Р. Кудермєтов, старші викладачіп І. Левада, Т. Онікієнко, Б. Солдатов, О. Маркін, асистенти О. Поздняков, С. Мілінчук, Л. Скачко та ін. Допомагали у забезпеченні навчального процесу ст. лаборанти Л. Зонова, Я. Жорник, О. Кавінська, К. Людвікевич, В. Рябець та О. Рященко, лаборант О. Головізнін.

Кафедра програмних засобів має дві мультимедійні лекційні аудиторії та сім сучасних комп’ютерних лабораторій і класів, оснащених унікальним цінним обладнанням, отриманим завдяки міжнародним і національним освітнім та науковим проектам. Щорічно ведеться оновлення матеріально-технічної бази, навчально-методичного та інформаційного забезпечення.

Викладачами кафедри ведуться значна навчально-методична та науково-дослідна робота. Основні напрямки наукової діяльності співробітників кафедри складають інтелектуальні системи підтримки прийняття рішень та математичне моделювання у завданнях технічного та біомедичного діагностування, зокрема, на основі штучних нейронних та нейронечітких мереж, з використанням методів цифрової обробки сигналів та зображень, методів оптимізації. Новими напрямками досліджень останніх років стали програмування інтелектуальних вбудованих та робототехнічних систем. За період існування спеціальностей кафедри її співробітники, аспіранти та студенти брали участь у виконанні понад тридцяти науково-дослідних робіт.

За роки існування спеціальностей кафедри програмних засобів підготовлено понад дві тисячі випускників денної, заочної та післядипломної форм навчання рівнів «бакалавр», «спеціаліст» (інженер), «магістр», які працюють на підприємствах Запорізького регіону, України та за кордоном.

На кафедрі діє очна аспірантура для підготовки докторів філософії (Ph.D) за спеціальністю 122 “Комп’ютерні науки”.

За період існування кафедри з 2002 р. випускниками спеціальностей, співробітниками, аспірантами та здобувачами кафедри програмних засобів захищено чотири докторські (С. Субботін, А. Олійник, М. Поляков, Г. Шило) та 18 кандидатських (Г. Табунщик, С. Субботін , Т. Кіприч, О. Степаненко, А. Олійник, О. Олійник, О. Шитикова, Т. Зайко, В. Льовкін, Т. Федорончак (Юр), Є. Гофман, Г. Неласа, Т. Каплієнко, А. Согорін, Н. Миронова, Т. Колпакова, К. Водолазкіна, Ю. Твердохліб) дисертацій.

Викладачі, аспіранти та студенти кафедри беруть участь у міжнародних, всеукраїнських та вузівських наукових та науково-практичних семінарах, конференціях, школах. За період існування кафедри з 2002 р. викладачами кафедри підготовлено та видано понад тридцять наукових монографій та навчальних посібників, опубліковано понад тисячу статей у наукових журналах та тез доповідей на конференціях та семінарах, отримано десятки патентів України та свідоцтв про реєстрацію авторських прав на комп’ютер.

Студенти кафедри, які займаються науковою роботою, під керівництвом викладачів беруть участь та займають призові місця на вузівських, обласних та всеукраїнських олімпіадах та конкурсах наукових праць, виступають із доповідями на семінарах та конференціях. Зокрема у 2015 році команда студентів кафедри програмних засобів посіла перше абсолютне місце в підсумковій таблиці півфіналу світу студентської олімпіади з програмування ACM по південно-східній Європі та перше абсолютне місце в підсумковій таблиці фіналу чемпіонату України з програмування АСМ у вищій лізі. Щорічно студенти кафедри беруть участь та займають призові місця на університетській та обласній олімпіадах з програмування.

С. Субботіну присуджено Премію Президента України (2004 р.) У 2010 р. С. Субботіну та А. Олійнику присуджено Премію Верховної Ради України в галузі фундаментальних та прикладних досліджень та науково-технічних розробок. С. Субботін (2001 р.), Г. Табунщик (2006 р.), А. Олійник (2009 р.) та О. Олійник (2010 р.) є стипендіатами стипендії Кабінету Міністрів України.

На базі кафедри щорічно проходить міжнародний науковий семінар “Computer Modeling and Intelligent Systems”, праці якого індексуються наукометричною базою Scopus, а також ведеться редакційна робота наукового журналу “Радіоелектроніка, інформатика, управління”, що індексується наукометричною базою Web of Science та включеного до переліку наукових професій видань України (найвища категорія «А») та Польщі.

Кафедра є активним учасником освітніх проектів міжнародних програм Tempus та Erasmus+ Європейського Союзу, проектів програми DAAD (Німеччина), а також академічної мобільності Erasmus+ KA1 (Бельгія, Німеччина, Румунія, Іспанія, Польща, Чехія, Австрія) та DAAD. Це дозволило підвищити кваліфікацію викладачів кафедри, які пройшли стажування у провідних університетах Європи та світу, підготувати навчальні програми та курси відповідно до світових вимог, отримати новітнє комп’ютерне лабораторне обладнання та ліцензійне програмне забезпечення.

Склад кафедри

Субботін Сергій Олександрович

Субботін Сергій Олександрович

завідувач кафедри програмних засобів

адреса:

69063, Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 64, корпус 3

аудиторія:

53г

Олійник Андрій Олександрович

Олійник Андрій Олександрович

професор кафедри програмних засобів

адреса:

69063, Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 64, корпус 3

аудиторія:

43

Табунщик Галина Володимирівна

Табунщик Галина Володимирівна

Професорка кафедри програмних засобів

адреса:

69063, Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського,

аудиторія:

43

Пархоменко Анжеліка Володимирівна

Пархоменко Анжеліка Володимирівна

доцент кафедри програмних засобів

адреса:

69063, Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 64, корпус 3

аудиторія:

43

Льовкін Валерій Миколайович

Льовкін Валерій Миколайович

доцент кафедри програмних засобів

адреса:

69063, Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 64, корпус 3

аудиторія:

43

Колпакова Тетяна Олексіївна

Колпакова Тетяна Олексіївна

доцент кафедри програмних засобів

адреса:

69063, Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 64, корпус 3

аудиторія:

43

Дивитися більше Згорнути

Контакти

Адреса:

вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063

Телефон:

+38 (067) 394-11-80
+38 (061) 764-74-19
+38 (061) 769-83-30

e-mail:

kafedra_pz@zp.edu.ua

Спеціальності та освітні програми

Спеціальність Освітня програма Освітні рівні Форми навчання
121 Інженерія програмного забезпечення Інженерія програмного забезпечення Бакалавр Денна
122 Комп’ютерні науки Комп’ютерні науки Бакалавр Денна
121 Інженерія програмного забезпечення Інженерія програмного забезпечення Магістр Денна
122 Комп’ютерні науки Системи штучного інтелекту Магістр Денна
122 Комп’ютерні науки Комп’ютерні науки Доктор філософії (PhD) Денна

Матеріально-технічне забезпечення

Лабораторія інженерії програмного забезпечення (ауд. 58):

Сервер (AMD Х2 A4400 МГц / RAM 2 Гб / HDD 2*320 Гб / video 256Mb / DVD+RW / FDD 1,44 / key / mouse / TFT 19″ Samsung SyncMaster 940N) – 1 шт., Персональний комп’ютер Rоmа PC (CPU Intel® Pentium G5400 3.7 GHz/ RAM DDR4 4 Gb/ HDD 500 Gb/ MB Intel® H310/ CASE 450 W ATX k-t Real-El Standart 503 Kit USB мер.фильтр, Монітор Philips 203V5LSB26/62 19″5 TN (LED) 16,9 Sms D-Sub black в ком-ті з інтерфейсним кабелем, кабелем живлення) – 12 шт., Персональний комп’ютер (S3000/ 512 Mb/ 160 Gb/int/ DVD+-RW/ 1,44/ key, mouse / TFT17″ SM710N) – 1 шт., Персональний комп’ютер (A3200/ 1024 Mb/ 160 Gb/ 256 M/ DVD+-RW/ 1,44/ key, mouse, TFT 19″ SM940N контр. Wireless )– 14 шт., Комп’ютерний термінал ZALMAN (Intel Core i3-7100 3.9GHz / 2x RAM Kingston 4Gb DDR3-2400 / HDD 1Tb / MB Asus PRIME H270-PLUS / монітор Samsung S24D300H / Logitech K120 / Logitech B100) – 1 шт., Персональний комп’ютер Rома PC (PIII 800/ 256/ 46,1/ 3,5/ 32, Монітор Samsung Samtron-75E) – 1 шт., Обладнання 3Com 3C16792 Office Connect Switch / 16 port / 10-100 – 1 шт., Принтер лазерний hp LJ 3005N – 1 шт., Сканер HP ScanJet 5590 А4 – 1 шт., Джерело безперебійного живлення UPS APC1000 VA smart – 1 шт., Маршрутизатор D-Link WF DSL G804V – 1 шт., Комутатор TP-Link TL-SG1024 – 1 шт., Вузол мережний 24р D-Link Des1026G – 1 шт., Модем D-Link DFM 562E – 1 шт., Комутатор мережевий D-Link DES1026G, Мультимедіа-проєктор – 1 шт.;

Лабораторія CAD/CAM/CAE систем (ауд. 57):

Персональний комп’ютер (I3-2120/DDR-III 4Gb/ HDD 500 Gb + 1Tb/ MSI GeForce GTX 560 1 Gb/ DVD+-RW LG/Key/Mouse/TFT 19’’ SAMSUNG S19A10N) – 1 шт., Персональний комп’ютер (Системний блок DC system Intel Core i3-2100 / Asus P8H61 PLUS (rev 0) Socket 1155 / DDR-III 4 Гб PC1333 / HDD 500 Гб / ATI Radeon HD6570 1Gb / DVD±RW / Case 400W / key, mouse Logitech / Win7 Pro Rus SP1 x86, Монітор LG 21,5″ TFT E2242C-BN Black LED) – 12 шт., Персональний комп’ютер S3000/ 512 Mb/ 160 Gb/int/ DVD+-RW/ 1,44/ key, mouse / TFT17″ SM710N – 1 шт., Пристрій багатофункціональний А4 ч/б Samsung SCX-3400 – 1 шт., Пристрій багатофункціональний Canon i-SENSYS MF-112, A4 – 1 шт., Принтер мережевий HP LJ 2600N – 1 шт., Мікрофон MIC-111 – 1 шт., Мультимедіа АК Sound Level L – 3 шт., Проєктор Epson EB-905 – 1 шт., Вінчестер зовнішній 2,0 ТВ Transcend StoreJet 2.5 USB 3.0 серія H(TS2TSJ25H3P) – 2 шт., Вінчестер 3,0 TB WD 5400 rpm 64Mb SATAIII 3.5″ (WD30PURZ) – 1 шт., Інтернет-шлюз TP-Link TL-WR841N – 1 шт., Комутатор HP ProCurve 1410-16G – 1 шт., Модем Akorp – 1 шт., Модем D-LINK DFM 562Е – 1 шт., Модем GVC 28800 ext – 1 шт., Термінал CTL-800 – 1 шт., Точка доступу D-Lіnк WWLG700АР – 1 шт., Точка доступу D-Link DАР-2360 – 1 шт., Фліп карта flip-chart standart – 1 шт.;

Лабораторія інтелектуального комп’ютингу, віртуальної та доповненої реальності (ауд. 25а-27):

Сервер для високопродуктивних та паралельних обчислень (HPE DL380 Gen10 8LFF / 2x5120Xeon-G / 6x16GB DDR4 / 2х512GB SSD SATA / 2x8TB SATA / P408i-a / GeForce GTX1650 4GB / PSU 2x1600W) – 1 шт., Switch HP 5130-24G – 1 шт., APC Smart-UPS RM 1500VA 2U – 1 шт., ПК Roma PC (CPU Intel Core І7-8700 6/12 3,7GHz/ 2xRAM DDR4 8Gb / SSD 240Gb / Mb Intel ASUS Н310 / Case 500W ATX / Video GigaByte GeForce GTX1070 8Gb GDDR5 / Rapoo N1850 /LCD LG 23.8″ 24MK430H-B) – 2 шт., ПК Roma PC (CPU Intel Core І7-8700 6/12 3,7GHz/ 2xRAM DDR4 4Gb / SSD 500Gb / Mb Intel ASUS B360 / Case 500W ATX / Rapoo N1850 /LCD LG 21.5″ 22M38A-B) – 7 шт., Персональний комп’ютер PC Asus (B360M-D/ lntel i7-9400/ 8 Gb DDR4 King/ 2.5″ SSD 480 Gb/ ATX 500 W/ TK10/ монітор 223V5LSB/01) – 3 шт., Персональний комп’ютер (Artline Business В26/ проц. АМD Ryzen 5 4650G/ опер. пам. DDR4-3200 16GB/ SSD 250GB/ HDD 1ТВ/ Moн. Asus ВЕ249QLВН, кл. 2Е КS108USВ, миша 2Е МF1010 USB) – 10 шт., Ноутбук DOS W4M61EA HP 250 15.6AG/ lntel N3060/ 4/ 1 TB/ HD 400/ BT/ WiFi/ – 2 шт., Телевізор 43″LED 4К Samsung UE43TU8500UXUA Smart, Black – 2 шт., Мультимедіа-проєктор – 1 шт. Акумулятор Xiaomi Mi Power Bank 20000 mAh White (VXN4147CN) – 2 шт., Відеореєстратор Dahua DH-NVR4108-8P-4KS2 – 2 шт., Камера IP-Dahua DH-IPC-HFW1320S-W – 3 шт., Камера Dahua DH-IPC-HFW1320SP-W – 1 шт., Камера IP-Dahua DH-IPC-HFW1320SP-W – 4 шт., Камера IP Dahua DH-IPC-HFW1320SP-W – 1 шт., Карта пам’яті 64 Gb microSDXC Kingston Class 10 (SDC10G2/64GBSP) – 2 шт., Планшет Lenovo Tab 4 10″ Wi-Fi 16 Gb Slate Black (ZA2J0059UA) – 1 шт., Планшет Lenovo Tab 4 10″ Wi-Fi 16 Gb Slate Black (ZA2J0059UA) – 2 шт., Чехол-клавіатура Nomi КС 1010 для планшета 10.1″ Black – 2 шт., Флеш-пам’ять 128 Гб – 1 шт., Модуль пам’яті 8 Gb – 1 шт., Модуль пам’яті 16 Gb – 1 шт., Пристрій Intel Neural Compute Stick – 1 шт., Шолом віртуальної реальності Oculus Go VR (32 Gb) – 1 шт., Шолом -окуляри віртуальної реальності OculusRift+Touch – 1 шт.;

Лабораторія вбудованих систем та віддаленої інженерії (ауд. 53а):

Сервер (DELL T110 QC E3-1230v2 з програмним забезпеченням Microsoft Windows Server 2012 Std: 3.3Ghz PERC H200 NHP DVD+/-RW , ОЗУ 16Гб, НЖМД 2*1000Гб, Клавіатура, Миша – 1 шт., Сервер 4*Crucial DDR3-1333/ 8 Gb/ 2×1 Tb Toshiba 3,5” SATA3, PERC H200NHP/HL-DT-ST DVD+/-RW GHA2N SATA DELL PowerEdge T110 II QC E3-1240V2, 3.40 GHz – 1 шт., Сервер TFT 19″ SM940N nt/ DVD+RW/ 1.44/ key, X2AM2 4200/ 2048 Mb/ 2×320 Gb/ – 1 шт., Блок безперебійного живлення FSP Frigate Pro 3K (online) для сервера DELL Power Edge T110 II) – 1 шт., ПК Engler “Impression” з Microsoft® Windows® 8.1 Pro (Intel Core i3-3.5GHz 3Mb BOX LGA1150, ОЗУ DDR3 1600MHz 4Gb, НЖМД 500GB SATA, DVDRW, Корпус 350W, Клавіатура, Миша) – 8 шт., Автоматизоване робоче місце лаборанта (системний блок i5/MH110/ 4GB ОЗУ / 4 GB video/ 1 Тб жорсткий диск/ клавіатура/ миша/ мережеві фільтри) – 1 шт., Монітор LED LCD Samsung LS24D300HS – 3 шт., Монітор LED LCD Samsung S24D300H Black D-Sub – 9 шт., Монітор LED LCD LG 23MP55D Black DVI – 1 шт., БФП Canon i-SENSYS MF-112, A4 – 1 шт., Шафа серверна настінна ENG 19’’ – 1 шт., Інтерактивний комплекс у складі (інтерактивна дошка, мультимедіа-проєктор, підлогова підставка) – 1 шт., Апаратна платформа Cyclone V GX FPGA Starter Kit на основі ПЛІСС Cyclone V GX 5CGXFC5C6F27C7N – 10 шт., Двоколісна модель демонстраційна НР794 Formula Flowcode Buggy для навчання основам електроніки та робототехніки – 8 шт., Зарядний пристрій та набір акумуляторів Set Charger + 4 AA-batteries – 8 шт., Карта пам’яти MicroSDXC 64 GB UHS-1 Class 10 Transcend Premium 400x+ SD-adapter (TS64GUSDU1) – 2 шт., Комплект Basys 3 Pmod Pack – 3 шт., Комплект Raspberry Pi 3 Microsoft loT Pack for Raspberry Pi 3-w – 3 шт., Конектор мама на 40 виводів – 5 шт., Конектор мама на 40 виводів, відстань між гніздами 2,54 мм ( – 5 шт., Контролер Communication module ESP32 (410-377) – 3 шт., Лабораторний комплект з робототехніки ЕНГЛЕР з обладнанням для наповнення лабораторії – 1 шт., Модуль 3,5″ 320×480 TFT LCD кол. дисплей для Arduino Mega 2560 (ASC201) – 5 шт., Модуль Bluetooth НС-05 для підключення Arduino по bluetooth (АОС165) для Arduino – 5 шт., Модуль Wi-Fi LuaNode32 с ESP-32 для Arduino (AOC515) – 5 шт. Модуль Wi-Fi ESP8266 WittyCloud (АОС361) для Arduino – 5 шт., Модуль акумулятора Panasonic NCR18650В 3400 mAh без захисту V2 (АОА209) для Arduino – 10 шт., Модуль барометра ВМР180 (датчик атмосферного тиску) (ADC-148) для Arduino – 5 шт., Модуль відлагоджувальної плати AD8232-Modul Lead Heart Rate Moni – 5 шт., Модуль відсіку SB-18650-2 для літ. акумуляторів з послід. з’єднанням (АОС536) для Arduino – 5 шт., Модуль відсіку для акумуляторів 18660 1Р (АОС579) для Arduino – 5 шт., Модуль вольтметра постійної напруги від 0 В до 33 В (АТС136) для Arduino – 5 шт., Модуль датчика вологості та температури DHT22 (ADC124) для Arduino – 5 шт., Модуль датчика пульсу МАХЗ0102 (ADC218) для Arduino – 5 шт., Модуль датчика серцевого ритму PulseSensor (ADC190) для Arduino – 5 шт., Модуль ЕКГ електродів Skintact (компл. 10 шт.) для Arduino – 5 шт., Модуль ЕКГ на основі чипа AD8032 – 5 шт., Модуль живлення для макетної плати 5 B/ 3,3 B (АОС147) – 5 шт., Модуль комунікаційний GSM/GPRS/GNSS/Bluetooth HAT для RaspberryPi от Waveshare (DPC311) – 5 шт., Модуль портативний зарядний пристрій Powerbank 1×18650 з вихідом USB (АОС594) для Arduino – 5 шт., Модуль промисловий радіомодем DIGI XB24-AWI-001 для Arduino – 5 шт., Модуль температурного датчика DS18B20 без кабелю – 5 шт., Модуль цифрового датчика температури Sensor-DS18D20 для Sonoff ТН 10 А и 16 А от Itead/ 1 метр (ADC211) для Arduino – 5 шт., Набір (0165-012-000) 119842 E-CALL – 3 шт., Набір конекторів PLS-40 6 кольорів (АСС295) – 5 шт., Набір перемичок EIC-J-L – 140 шт., Набор інструментів – 1 шт., Набор кабелів 6-conductor 0.1 socket-socket cable- 6 long-6 (150 mm) long jumper cable of 6 conductors, 0.1 – 5 шт., Набор перемичок АОС43 – 5 шт., Плата 900 MHz 1 GB RAM навчальна для програмування Raspberry Pi 2 Modell B-ARM Cortex-A7 Quad Core – 10 шт., Плата PYNQ-Z1 Python Productivity for Zyng – 3 шт., Плата для навчання роботи з мікроконтролерами Arduino Mega 2560 R3 Atmega8U2.2. – 10 шт., Плата навчальна для роботи з аналоговим сигналом. STM32F4-Discovery – 10 шт., Плата розширення для Arduino зі входом mSD-Shield v2 (Datenlogger Shield) для карт пам’яті microSD – 5 шт., Плата розширення для Arduino та Arduino Pro, Danger-Shield Bausatz (Spark Fan), що забезпечує додаткові зовнішні інтерфейси – 10 шт., Плата розширення для Arduino GLCD-Shield mit Display для підключення міні дисплею. – 5 шт., Плата розширення для Arduino Mega 2560 Ethernet-Shield R3 (Arduino) для підключення до мережі Ethernet. – 10 шт., Плата розширення для узгодження з LCD монітором M10283QT2 Adapter v2 (inkl LCD) для плат Arduino и Raspberry Pi. – 5 шт., Плата розширення для узгодження платами для їх RPi-Shield-Bridge (Raspberry Pi-Arduino Adapter) сумісної роботи. – 10 шт., Плата швидкого прототипування для віддаленої лабораторії – 1 шт., Платформа для розробки Basys 3 Artix-7 FPGA Trainer Board – 3 шт., Підіймач для віддаленої лабораторії – 1 шт., Потенціометр для задавання кута поворота вісі для Arduino и Drehencoder mit Taster PEC12R-4225F-S0024 Arduino Pro. – 5 шт., Принтер Creatr HS leapfrog 3D Printers з двома екструдерами та професійним ПО SimpliFy – 1 шт., Виробнича ячійка для віддаленої лабораторії – 1 шт., Сканер тривимірний Gotcha – 1 шт., Стенд навчальний автоматизації будівель Legrand – 1 шт., Стіни лабіринту НР458 Maze Walls картонні – 1 шт., Термінал CTL-800 – 1 шт., Трьохвісний портал для віддаленої лабораторії – 1 шт., Флеш-накопичувач USB Leapfrog – 1 шт., Швидке прототипування для віддаленої лабораторії – 1 шт., Комутатор керуємий HP 2530-24G (L2 24xGbE RJ-45+4 Gb E SFP+1xRJ-45/1 micro USB) серия J9776A – 1 шт.;

Навчально-методична діяльність

Освітні програми та навчальні плани

Навчально-методичне забезпечення

Монографії, підручники та навчальні посібники

Підвищення кваліфікації

Якість освіти

Наукова діяльність

Наукові школи та напрямки наукової діяльності

Науково-дослідна робота

Наукові проєкти та заходи

Наукова робота здобувачів освіти

Студентські наукові гуртки

Міжнародна діяльність

Міжнародне партнерство та співробітництво

Міжнародні проєкти та програми

Міжнародне стажування та академічна мобільність

Партнери кафедри

Студенту

Розклад занять, консультацій та екзаменів

Портал дистанційного навчання

Працевлаштування та кар'єра

Абітурієнту

Умови вступу

Запрошуємо на навчання!

Наші випускники