Рік початку діяльності: 1930
Кафедра обробки металів тиском – це центр академічної та практичної експертизи, присвячений дослідженню та розвитку процесів обробки металевих матеріалів та не металевих матеріалів під впливом тиску. Наша місія полягає в дослідженні нових методів, розробці інноваційних технологій і навчанні наступного покоління фахівців у галузі металообробки.
Основні напрямки діяльності кафедри:
Завідувач кафедри
адреса:
Адреса: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія:
Аудиторія (кабінет): 29
тел.:
e-mail:
Доцент
адреса:
вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна
аудиторія:
538а
тел.:
e-mail:
Доцент
адреса:
вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна
аудиторія:
29
тел.:
e-mail:
Cтарший викладач
адреса:
69063, Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 64
аудиторія:
29
тел.:
e-mail:
Старший викладач
адреса:
69063, Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського,
аудиторія:
29
Асистент
адреса:
69063, Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського,
аудиторія:
29
тел.:
e-mail:
Старший лаборант
адреса:
69063, Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського,
аудиторія:
29
Лаборант
адреса:
69063, Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського,
аудиторія:
29
Завідуючий лабораторією
адреса:
69063, Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського,
аудиторія:
29
Інженер
адреса:
69063, Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського,
аудиторія:
29
вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
29
+380(61)7698318
kafedra_omt@zntu.edu.ua
Спеціальність | Освітня програма | Освітні рівні | Форми навчання |
131 Прикладна механіка | Обладнання та технології пластичного формування конструкцій машинобудування |
Бакалавр Магістр |
Денна, Заочна, Дуальна |
131 Прикладна механіка | Прикладна механіка | Доктор філософії | Денна, Вечірня |
5 червеня 2024
5 червеня 2024
27 липня 2024
14 липня 2024
Свій літопис кафедра веде з 1930 року, коли в Запорізькому інституті сільськогосподарського машинобудування була створена кафедра ковальсько-штампувального і пресового виробництва, завідувачем якої був призначений Якелевич П. О. На кафедрі студенти різних спеціальностей вивчали основи обробки металів тиском, штампувальне та прокатне виробництво. Для практичного ознайомлення студентів з процесом було створено кабінет ковальської справи.
У зв’язку із значним розвитком у Запорізькому регіоні машинобудування та початком виробництва на заводі «Комунар» легкових автомобілів у 1956 р. в Запорізькому машинобудівному інституті розпочався набір студентів на денну та вечірні форми навчання нової спеціальності 050305 «Машини і технологія обробки металів тиском». У 1983 році розпочався набір на заочне відділення. Спочатку підготовку майбутніх спеціалістів забезпечувала кафедра «Технології металів» на чолі з професором Б. С. Натаповимта доцентом С. З. Юдовичем.
У 1960 році була створена самостійна кафедра «Машини і технологія обробки металів тиском». У 1988 році кафедра була перейменована на кафедру «Автоматизація ковальсько-штампувального виробництва», а з 2000 року – кафедра отримала назву «Обробка металів тиском». Спочатку кафедра входила до складу ливарного факультету, потім послідовно з 1965 року – до механіко-металургійного, з 1985 року – до механіко-технологічного, з 1994 року – до автомеханічного, а з вересня 2000 року – до машинобудівного факультету.
Кафедра займає загальну площу 1062,9 кв. м. Площа, яка відведена під навчальні аудиторії та лабораторії, складає 743,17 кв. м. Кімнати професорсько- викладацького складу та допоміжного персоналу разом із кабінетом завідуючого кафедрою займають площу в 144,3 кв. м. Усі аудиторії оснащено наочними посібниками, стендами, ілюстративним матеріалом. Крім того, заняття по дисциплінах спеціальності, що акредитується, проводяться в лабораторіях і приміщеннях, які знаходяться у загальному користуванні.
Усі лабораторії оснащено устаткуванням (в тому числі сучасним), яке включає різноманітну контрольно-вимірювальну апаратуру, обчислювальну техніку та обладнання.
Для проведення лекційних, лабораторних, практичних та науково-дослідних робіт призначені наступні приміщення:
Аудиторія №24– («Теорія пластичної деформації і теорія процесів обробки металів тиском», «Обладнання для прокатного виробництва», «Сучасні методи аналізу процесів обробки металів тиском», «Технологія листового та сортового прокатування», «Технологія сортового прокатування»);
Аудиторія №26 – («Проектування та розрахунок штамп. оснащення для холодного штампування», «Технологія виробництва, експлуатації та ремонту ковальсько-штампувального обладнання», «Технологія холодного штампування», «Технологічні основи машинобудування», «Високо енергетичні способи обробки металів тиском», «Технологія холодного об’ємного штампування», «Технологія виробництва ковальсько-штампувальних машин», «Проектування та розрахунок штамп. оснащення для холодного штампування», «Технологія гарячого штампування», «Проектування та розрахунок штамп. оснащення для гарячого штампування», «Конструювання та виготовлення штампів», «Технологія виготовлення виробів із металевих та неметалевих порошків», «Технологія нагріву та нагрівальне обладнання»);
Аудиторія №28 – («Динаміка ковальсько-штампувального обладнання», «Теорія геометричного моделювання та розкрою», «Оптимізація технічних рішень в ковальсько-штампувального виробництва», «Проектування та розрахунок кривошипних пресів», «Ковальсько-штампувальне обладнання. Механічні преси», «Спеціальні технологія та машини ковальсько-штампувального виробництва», «Проектування та розрахунок засобів автоматизації та роботизації ковальсько-штампувального виробництва», «Технологія та обладнання для ремонту та обслуговування ковальсько-штампувального обладнання», «Молоти, гідравлічні і гвинтові преси та системи керування ковальсько-штампувального обладнання», «Ковальсько-штампувальне обладнання. Гідравлічні преси», «Системи керування ковальсько-штампувальними машинами», «Сучасні напрями розвитку способів прокатки», «Технологія листового та сортового прокатування», «Ковальсько-штампувальне обладнання. Механічні преси», «Проектування цехів, дільниць ковальсько-штампувального виробництва», «Основи наукових досліджень»);
Аудиторія №191– лабораторія технології та обладнання кафедри (машинний зал)має в наявності вимірювальні прилади, ковальсько-штампувальні машини, різні верстати, нагрівальні пристрої, стенди для проведення лабораторних робіт, дослідна апаратура, обчислювальна техніка та інші технічні засоби для якісного навчання.
Аудиторія №538a – (комп’ютерний клас кафедри «Обробка металів тиском»; лабораторія з курсів «Системи автоматизованого проектування», «Системи автоматизованого проектування ковальсько-штампувального обладнання», «Теорія геометричного моделювання та розкрою», «Системи автоматизованого проектування технологічних процесів і ковальсько-штампувального обладнання», «Основи автоматизованого проектування», «Комп’ютерні графічні системи та їх програмне забезпечення», «Автоматизоване проектування штампового оснащення і процесів ковальсько-штампувального виробництва».