новини кафедри


15 квітня 2025 року у межах Щорічної науково-практичної конференція викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів «Тиждень науки-2025» відбулося засідання секції «Туристичний, готельний та ресторанний бізнес», у якому взяли участь понад 80 здобувачів вищої освіти, науково-педагогічні працівники, а також запрошені фахівці з сфери туризму та гостинності.
Під час роботи секції було заслухано доповіді, присвячені актуальним проблемам і перспективам розвитку туристичної, готельної та ресторанної індустрії в умовах глобалізаційних викликів і цифрової трансформації.


15 квітня 2025 року у межах Щорічної науково-практичної конференція викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів «Тиждень науки-2025» відбулося засідання секції «Туристичний, готельний та ресторанний бізнес», у якому взяли участь понад 80 здобувачів вищої освіти, науково-педагогічні працівники, а також запрошені фахівці з сфери туризму та гостинності.
Під час роботи секції було заслухано доповіді, присвячені актуальним проблемам і перспективам розвитку туристичної, готельної та ресторанної індустрії в умовах глобалізаційних викликів і цифрової трансформації.


10 квітня 2025 року доцентом кафедри географії та туризму МДПУ Олегом Байтеряковим за запрошенням Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було проведено майстер-клас на тему: «Нумізматична географія України. Методика застосування монет в шкільному курсі географії”. Доцент кафедри Гурова Дар’я Дмитрівна взяла участь у цьому надзвичайно цікавому майстер-класі, і тепер отримані знання будуть впроваджені у викладання таких дисциплін, як “Туристичні ресурси України” та “Туристичне країнознавство”.


Вероніка Александрова, здобувачку другого (магістерського)
рівня вищої освіти спеціальності J3 (242) «Туризм та рекреація» та її
керівник, професорка Тетяна Шелеметьєва, взяли
участь у Міжнародній колективній монографії «Theoretical and applied
aspects of sustainable development of Ukrainian regions» («Теоретичні
та прикладні аспекти
сталого розвитку регіонів України»), виданої Європейським видавництвом
«Baltija Publishing» (м. Рига, Латвійська Республіка).
Ця наукова публікація, як результат вивчення освітньої компоненти
«Регіональна політика сталого розвитку туризму», показала здатність
застосовувати теоретичні знання, обирати методи дослідження та
здійснювати аналіз отриманих результатів.
Бажаємо подальших наукових досліджень та нових можливостей для
професійного зростання!!!
З монографією можна ознайомитися за посиланням
http://baltijapublishing.lv/omp/index.php/bp/catalog/book/573


На запрошення Akademia Kujawsko-Pomorska (м. Бидгощ, Польща) в рамках міжнародної академічної мобільності Erasmus + доцент кафедри туристичного готельного та ресторанного бізнесу Безхлібна Анастасія Павлівна 21 березня взяла участь у пленарному засіданні Міжнародної Інтердисциплінарної конференції “Europe Today and Tomorrow: Economy, Society and Environment” з доповіддю ” Innovative Ecosystem in Social and Economic Relation “.
Організатори наукової конференції відзначили високий рівень наукової новизни доповіді та наголосили про можливості подальшого співробітництва між університетами.


ВІТАЄМО магістрів першого року навчання спеціальності “Готельно-ресторанна справа” Олександру Бондаренко та Іллю Григорян, які здобули перемогу та посіли І місце у Міжнародному конкурсі стартапів “TourSystemUkrChallenge” з бізнес – проектом ” Готель -реабілітаційний центр для військових” під керівництвом д.е.н., доцента Безхлібної А.П.
Ця перемога вкотре свідчить про високий потенціал нашого студентства у сфері розробки науково-прикладних бізнес-проектів готельно-ресторанної справи та туризму.
Пишаємося нашими переможцями та бажаємо подальших успіхів в освітній та науково-практичній діяльності.


Сьогодні університет став ще зеленішим! Студенти і викладачі нашої кафедри разом із студентами кафедри «Управління фізичною культурою та спортом» долучилися до озеленення території, висадивши молоді дерева. Це не тільки покращить екологію, а й створить затишний простір для майбутніх поколінь.
Цікаво, що подібні ініціативи активно підтримуються в усьому світі. Наприклад, у Китаї щорічно 12 березня відзначають День лісопосадок, коли мільйони людей саджають дерева, роблячи свій внесок у збереження природи. Ми також долучаємося до цієї важливої справи, адже майбутнє нашої планети залежить від кожного!


У Запоріжжі відкрили «Кулінарний хаб» ‒ сучасний навчально-практичний центр на базі коледжу готельно-ресторанного бізнесу. Навчальний центр оснащений професійним обладнанням: пароконвектомати, піца-печі, тістоміси, вакууматори, апарат для шокової заморозки, а також є холодильна кімната для зберігання овочів і заготовок. Усе відповідає сучасним стандартам та налаштоване для навчання. Усім гостям, і нашим викладачам також, провели екскурсію кухнею, показали обладнання, познайомили з майбутніми майстрами кулінарного мистецтва та пригостили піцою. Сподіваємося на плідну співпрацю з партнерами.


Сьогодні в нашому університеті відбувся унікальний профорієнтаційний захід для абітурієнтів – “Спробуй себе у професії”. Майбутні студенти мали змогу відчути себе в ролі фахівців туристичної та готельно-ресторанної справи, дізнатися про особливості навчання та перспективи роботи в цих сферах. Учасники заходу дізналися секрети гостинності, знайомилися з можливостями працевлаштування та стажування в провідних компаніях, а також взяли участь у майстер-класах від наших викладачів і студентів.

Атмосфера заходу була надзвичайно дружньою та натхненною (чому сприяли глінтвейн і мохіто (звісно, безалкогольні), приготовлені власноруч викладачами кафедри!

Ми раді бачити такий інтерес до професій, які відкривають світ та дарують незабутні емоції. Ділимося яскравими моментами події у фото і чекаємо на вступній кампанії та запрошуємо стати частиною нашої великої родини!


Магістри першого року навчання спеціальності “Готельно-ресторанна справа” Олександра Бондаренко та Ілля Григорян беруть участь у Міжнародному конкурсі стартапів “TourSystemUkrChallenge” з бізнес-проектом “Готель ‒ реабілітаційний центр для військових”. Дослідники вивчили ринок та його потенціал, розробили унікальну торгову пропозицію, описали бізнес-процеси, склали бюджет проекту та стратегію маркетингу. Запорізький кластер “Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування” підтримав проект, надіславши офіційний лист-підтримки. Окрім цього, Олександра та Ілля активно займаються науковою діяльністю, починаючи з 2го курсу навчання на бакалавраті, мають кілька публікацій тез з викладачами кафедри, В грудні місяці Олександра подала статтю до друку у науковому журналі “Менеджмент і бізнес”. Побажаємо нашим студентам перемоги у першому етапі оцінювання конкурсних робіт.


Студенти спеціальності «Готельно-ресторанна справа» успішно пройшли практичні заняття, які стали першим кроком до стажування в Італії!

Підготовка проходила на базі Дніпровського університету митної справи та фінансів, де майбутні фахівці вдосконалювали професійні навички, знайомилися з європейськими стандартами гостинності та вивчали тонкощі сервісу світового рівня.

Попереду – захопливий міжнародний досвід, знайомство з кращими практиками ресторанного та готельного бізнесу Італії та нові можливості для кар’єрного зростання!

Пишаємось нашими студентами та бажаємо їм успіхів!


Дорогі магістри!
Сьогодні важливий день у вашому житті – день отримання диплома магістра! Це не просто документ, а підтвердження ваших знань, наполегливості та прагнення до саморозвитку. .
Нехай здобуті знання та навички стануть міцним фундаментом для ваших майбутніх звершень, а диплом відкриє нові двері до успіху. Вірте в себе, рухайтеся вперед і ніколи не зупиняйтеся на досягнутому!
Щиро вітаємо вас і бажаємо блискучого майбутнього!


Підвищення кваліфікації під час відпустки. Цвілий Сергій Миколайович з 6 по 17 січня 2025 року брав участь у Зимовій академічній школі зі Сталого розвитку в Казахстані онлайн “INTERNATIONAL WINTER SCHOOL – 2025 “SUSTAINABLE DEVELOPMENT AND ESG: GLOBAL CHALLENGES, NATIONAL PRIORITIES, EFFECTIVE SOLUTIONS”. Спікери представляли такі країни, як: Казахстан, Україна, Узбекистан, Шрі Ланка, Індонезія, Китай, Сербія, США, Тайланд. Отриманий досвід обговорено під час засідання проблемної групи «Маркетинг у сфері обслуговування» та на науковому семінарі кафедри ТГРБ.



Наша колега, Безхлібна Анастасія Павлівна, успішно захистила дисертацію та отримала диплом доктора наук! Це визначне досягнення є результатом її багаторічної наполегливої праці, відданості науковим дослідженням і прагнення до розвитку в обраній галузі.
Колектив кафедри щиро вітає пані Анастасію із цим важливим етапом у кар’єрі! Бажаємо натхнення, нових наукових здобутків, цікавих проєктів і невичерпної енергії для підкорення нових вершин!


Збереження традиційних цінностей та культурно-природної спадщини для розвитку та передачі майбутнім поколінням є актуальним завданням сьогодення. Дослідженням питань культурної спадщини займається багато науковців з різних галузей знань, зокрема й туризму, оскільки саме туризм допомагає людині набути досвіду співпраці з іншою культурою і допомагає отримати досвід причетності до місця, де вона перебуває, до його традицій. Доцент кафедри, Зацепіна Наталя Олександрівна, сферою своїх наукових інтересів обрала аналіз сутнісних аспектів паломницького туризму до сакральних місць як чинника розвитку внутрішнього туризму. Матеріали своїх наукових вивчень вона висвітлила у статті «Influence of Global Religious Routes on Holy Sites and Communities: Communication Approaches and Societal Structures in the Growth of Religious Tourism», яка входить в міжнародну наукометричну базу Scopus! Це ще один крок до міжнародного визнання наукових здобутків нашого університету! Ознайомитися з публікацією можна за посиланням: https://jisem-journal.com/index.php/journal/article/view/1862


Нащі викладачі постійно підвищують свій професійний рівень. Корнієнко Ольга Миколаївна пройшла курс підвищення кваліфікації “Інформаційна грамотність в умовах воєнного стану: обробка, захист та презентація даних”.

Цей курс дав цінні знання щодо:
🔹 Аналізу та перевірки інформації в умовах інформаційних загроз.
🔹 Захисту персональних даних та безпечного використання цифрових інструментів.
🔹 Ефективної презентації даних для різних цільових аудиторій.

В сучасному світі інформаційна безпека та грамотність відіграють критичну роль, здобути нові навички необхідні для роботи та життя.


З 3 по 7 лютого в Національному університеті «Запорізька політехніка» проходила Міжнародна науково-практична конференція «Бізнес-екосистеми: сталий розвиток» (BESD–2025). В конференції прийняли участь Зайцева В.М,, Шелеметьєва Т.В., Корнієнко О.М,, Бесхлібна А.П., Мамотенко Д.Ю., Цвілий С.М., Гресь-Євреінова С.В.

Під час другого дня Міжнародної науково-практичної конференції «Екосистеми бізнесу: сталий розвиток 2025» (BESD 2025) працювали три секції: 

1️⃣

 Виробничі технології, орієнтовані на зелений перехід 

2️⃣

 Цифрова трансформація, моделювання та прогнозування сталого розвитку бізнес-екосистем 

3️⃣

 Формування людського капіталу для інновацій


Розпочався захист кваліфікаційних дипломних робіт магістрів спеціальностей 241 “Готельно-ресторанна справа” та 242 Туризм і рекреація.

Магістранти розглянули проблематику, щодо відновлення України з точки зору галузі гостинності. Охопили питання розвитку галузі, як регіонального, так і всеукраїнського масштабів.

Здобувачі висловили велику вдячність своїм керівникам.


Вітаємо переможців Олімпіади зі Спеціальності «Туризм»!

1 місце – Дубровін Єгор Романович, гр. ГФ-214

2 місце – Швець Єгор Романович, гр. ГФ-213сп

3 місце – Довгаль Данило Дмитрович, гр. ГФ-212, Лисенко Єлизавета Андріївна, гр. ГФ-212, Чикулов Артем Денисович , гр. ГФ-212

Окрема подяка – кураторам доц. Журавльовій Світлані Миколаївні, доц. Зацепіній Наталії Олександрівні, доц. Корнієнко Ользі Миколаївні.

Вітаємо переможців Олімпіади зі спеціальності «Готельно-ресторанна справа»!

1 місце – Корнієко Крістіна Андріївна, гр. ГФ-113

2 місце – Польська Анна Ігоревна, гр. ГФ-113

3 місце – Крамаренко Єлизавета Андріївна, ГФ-114, Мелешко Анастасія Іванівна, гр. ГФ-113 , Гагарінов Артір Євгенійович, гр. ГФ-111, Тарабаш Віталій Михайлович, гр. ГФ-114

Окрема подяка – кураторам доц. Журавльовій Світлані Миколаївні, доц. Зацепіній Наталії Олександрівні, доц. Кукліній Тетяні Сергіївні.

Вітаємо з заслуженою перемогою! Ми впевнені, що досвід участі в цій олімпіаді вас багато чому навчив. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому – вчіться, дізнавайтесь нове, розвивайтеся. Успіхів вам, натхнення, творчості і позитиву кожен день!


В цьому році з нашими здобувачами продовжують працювати куратори, які виступають опорою та підтримкою для кожного.